Coraz częściej szukając komfortowego i taniego w eksploatacji ogrzewania zastanawiamy się właśnie nad zastosowaniem pompy ciepła. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim liczymy na to że pompa ciepła zapewni niskie koszty ogrzewania i będzie pracować niezawodnie przez kilkanaście lat. Jest to w pełni uzasadnione, ponieważ ceny tradycyjnych paliw szybko się zmieniają – z roku na rok są coraz wyższe i trudno przewidzieć jaka będzie sytuacja w perspektywie najbliższych lat.
Dwie trzecie kosztów utrzymania budynku związane są z jego ogrzewaniem. Stosując tanie w eksploatacji źródło ciepła możemy zapewnić sobie niskie koszty jego ogrzewania przez nawet 50 lat.
Pompy ciepła Panasonic to energooszczędne i innowacyjne urządzenia z najwyższej półki. Cieszą się znakomitą reputacją pod względem wydajności i trwałości.
Pompy ciepła Mitsubishi Electric to efektywne i ekonomiczne rozwiązanie do ogrzewania oraz produkcji ciepłej wody użytkowej. Cieszą się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników, zwłaszcza ze względu na wysoką wydajność.
Pompy ciepła Daikin to synonim efektywności i niezawodności. Są to urządzenia o wysokiej klasie energetycznej i charakterze proekologicznym.
Pompy ciepła Vaillant to urządzenia o wszechstronnym zastosowaniu, wykorzystujące zaawansowaną technologię. Są gwarancją długoterminowych korzyści, w tym ekonomicznych.
Pompa ciepła powietrze-woda pobiera energię z otoczenia (powietrza) i przekształca ją w energię cieplną, ogrzewającą budynek oraz centralną wodę użytkową (CWU). Zaletą pompy ciepła jest to, że przekształca ona jedną jednostkę energii (np. elektrycznej) na kilka jednostek ciepła, co sprawia, że jest bardzo efektywnym sposobem ogrzewania lub chłodzenia budynków. Dzięki swojej zróżnicowanej konstrukcji i dostosowywaniu do różnych źródeł ciepła, pompy ciepła są popularnym rozwiązaniem zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego. Dokładne opis działania pomp ciepła przedstawiony jest w naszym wideo.
Nowe budynki stanowią znaczną część aktualnie realizowanych przez nas zleceń. Kilkaset instalacji rocznie pozwoliło nam nabrać ogromnego doświadczenia, którym chętnie dzielimy się z naszymi klientami.
Pierwszym krokiem do wyceny kosztu instalacji w nowym budynku jest kontakt z działem handlowym. Na podstawie uzyskanych informacji, handlowiec dobierze odpowiednie urządzenie i prześle ofertę z ceną.
W zakładce „Zestawy promocyjne” można przejrzeć ceny aktualnie promowanych zestawów.
Osoby, które są w trakcie budowy domu, zachęcamy do odwiedzenia zakładki „Baza wiedzy”. Znajduje się tam przewodnik dla budynków w trakcie budowy, gdzie można znaleźć informacje, jak najlepiej przygotować budynek przed montażem pompy ciepła. Opisane są tam m.in. instalacja elektryczna, instalacja hydrauliczna, fundament i inne ważne kwestie.
Modernizacja budynku wymaga bardzo rozległej wiedzy z dziedziny hydrauliki i elektryki, dlatego wysyłamy do takich zadań tylko najbardziej doświadczone zespoły. Dziesięciolecia działalności w branży instalatorskiej spowodowały, że systemów, na które można natknąć się u klienta, jest całe mnóstwo. Dlatego tak ważne jest doświadczenie naszych instalatorów.
Podobnie jak dla budynków w trakcie budowy, przygotowaliśmy przewodnik, co najlepiej przygotować w budynku, by instalacja przebiegła sprawnie. Przewodnik znajduje się w zakładce „Baza wiedzy”
Dofinansowania i przewodniki z nimi związane również umieściliśmy w zakładce „Baza wiedzy”. Można tam znaleźć podstawowe informacje o możliwościach dofinansowań. Więcej szczegółów uzyskają Państwo od naszych handlowców oraz pod dedykowanym numerem telefonu dotyczącym dofinansowań. Szczegóły są dostępne w zakładce „Kontakt”
Branża deweloperska bardzo mocno się rozwija w Polsce. Liczba powstających osiedli jest ogromna, a większość klientów, mając do wyboru gaz i pompę ciepła, zdecydowanie skłania się ku pompom ciepła.
To, co oferujemy deweloperom, to kompleksowa obsługa polegająca na:
Zostajemy z deweloperem i jego klientami na długie lata, w pełni opiekując się systemem ogrzewania i chłodzenia budynku.
Szczycimy się tym, że po zakończonym montażu pozostajemy w kontakcie z klientem, przejmując na siebie wszystkie pytania dotyczące ogrzewania budynków.
Instalacje dużej mocy w firmach, instytucjach i budynkach produkcyjnych to wymagający proces, który angażuje naszych najlepszych fachowców. Prace przy kaskadach pomp ciepła i urządzeniach wysokiej mocy wykonujemy z najwyższą starannością, korzystając wyłącznie ze sprzętu sprawdzonych producentów. Nigdy nie idziemy na skróty przy doborze sprzętu, aby mieć pewność, że instalowane przez nas urządzenia nie zawiodą nawet najbardziej wymagających klientów.
Klimatyzacja i ogrzewanie dużej mocy to nasza ulubiona część pracy z pompami ciepła, ponieważ daje możliwość wykazania się naszym najambitniejszym fachowcom.
Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane takimi przedsięwzięciami. Chętnie dobierzemy najkorzystniejszy sprzęt, wykorzystując naszą wieloletnią znajomość branży grzewczej i klimatyzacyjnej.
Wybierając pompę ciepła, nie potrzebujemy budować komina, magazynu opału itp.
Nie musimy tracić czasu na szukanie paliwa o dobrej jakości za przystępną cenę. Przy niektórych źródłach ciepła jest to kluczowa kwestia wpływająca na trwałość kotła, jego awaryjność i koszt ogrzewania.
Pompa ciepła jest jednym z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła i nie wymaga uciążliwej obsługi. Obsługa pompy ciepła i instalacji grzewczej sprowadza się jedynie do odpowiednich ustawień regulatora i dostosowania pracy instalacji do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Realny czas zwrotu inwestycji wynosi od 2 do 5 lat w porównaniu do kotłowni na olej opałowy, gaz płynny czy ogrzewania elektrycznego (grzejniki elektryczne).
Pompa ciepła może działać nawet do 20 lat.
Pompa ciepła jest przyjazna dla środowiska naturalnego. Można łatwo uzyskać niskooprocentowany kredyt na inwestycję proekologiczną. Mimo że pompa ciepła zasilana jest energią elektryczną, która w Polsce wytwarzana jest głównie ze spalania węgla, to aby uzyskać 1 kW ciepła z pompy ciepła, potrzeba znacznie mniej węgla niż dla 1 kW z kotła elektrycznego lub węglowego. Elektrownie wyposażone w instalacje odsiarczania i odpylania spalin lepiej dbają o środowisko.
Udział energii elektrycznej pochodzącej z biopaliw, energii słonecznej i wiatru systematycznie wzrasta. W przyszłości pompy ciepła będą zasilane wyłącznie energią elektryczną z odnawialnych źródeł energii, tzw. „zielonym prądem”.
Pompa ciepła może być jedynym źródłem ciepła do ogrzewania budynku, ale może również współpracować z dodatkowymi źródłami. Łatwo można podłączyć do instalacji np. kolektory słoneczne, kominek z płaszczem wodnym, czy współpracować z kotłem gazowym, olejowym lub na paliwo stałe.
Pompa ciepła, oprócz ogrzewania, może również chłodzić pomieszczenia latem, podnosząc komfort w budynku.
W ogólnych kosztach eksploatacji budynku koszt podgrzewania ciepłej wody użytkowej staje się coraz bardziej zauważalny. Wynika to z coraz większego udziału ciepła potrzebnego do podgrzewania c.w.u. w całkowitej rocznej ilości ciepła. Zastosowanie pompy ciepła do podgrzewania c.w.u. jest doskonałym, efektywnym i oszczędnym rozwiązaniem.